Sgk Resmi Gazete Haberleri – Son Dakika Güncel Sgk Resmi Gazete Gelişmeleri

Ölüm aylıkları kesilenlere müjde

Ölüm aylıkları kesilenlere müjde

KAMU Denetçiliği Kurumu’ndan (KDK) sonra Anayasa Mahkemesi (AYM) 2. Bölümü de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından hatalı bağlandığı gerekçesiyle ölüm aylığı kesinleri sevindiren bir örnek karara imza attı.

18.01.2019Ekonomi

BESten ayrılanlar üç yıl içinde sisteme tekrar dahil edilecekTüm çalışanları ilgilendiren haber Yeni düzenleme yolda, işte detaylar

Tüm çalışanları ilgilendiren haber! Yeni düzenleme yolda, işte detaylar

2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’na göre, sosyal tarafların mutabakatıyla tüm işçilerin erişebilirliğini güvence altına alan bireysel hesaba dayalı bir kıdem tazminatı reformu gerçekleştirilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarında etkili bir insan kaynakları planlaması yapabilmek için esnek çalışma modelleri geliştirilecek.

28.10.2018Ekonomi

Bayraktar: Yapılandırmada son başvuru tarihi 31 Temmuzİlave istihdama teşvik uygulamasıSGKdan sigortalılar ve işverenlere çok önemli uyarı

SGK’dan sigortalılar ve işverenlere çok önemli uyarı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Zonguldak Ä°l Müdürü Erkin Avcı, 18 Mayıs 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yasallaşan Vergi ve bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin sigortalı ve işverenlere uyarılarda bulundu. Avcı, yapılandırma için son müracaat tarihinin 31 Temmuz 2018 olduğunu açıkladı.

2.07.2018Ekonomi

SGKdan borçlulara yapılandırma uyarısıO borçlar taksitlendirilecek

O borçlar taksitlendirilecek

Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan yükümlülüklerini süresinde yerine getirmiş ancak son bir yıl içinde borçlarını ödeyememiş olan uyumlu prim borçlularının borçlarını taksitlendirerek ödeyebilmelerine ilişkin esaslar belirlendi.

31.05.2018Ekonomi

Resmen açıklandı Bildirmeyene para cezası var

Resmen açıklandı! Bildirmeyene para cezası var

SGK’ya verilmesi gereken bildirge, beyanname, belge veya defterlere istinaden sigortalıların ve çalışma gün sayılarının eksiksiz bildirilmesi şartıyla bildirilen prime esas kazanç tutarında, fiilin işlendiği tarihteki brüt asgari ücretin üçte birini geçmemek ve yüzde birini aşmayacak şekilde eksiklik tespit edilmesi durumunda, eksikliğin 15 gün içinde düzeltilmesi için ilgiliye ihtar verilecek.

25.05.2018Ekonomi

AYM’den emeklilere  iyi haber

AYM’den emeklilere iyi haber

ANAYASA Mahkemesi (AYM) 2. Bölümü’nden, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) hesap hatası yüzünden maaşı düşürülüp geçmişe dönük borç çıkarılarak faiziyle tahsil edilen emeklileri sevinden bir ihlal kararı çıktı.

9.03.2018Ekonomi

SGKdan aylık hizmet ve prim belgesi uyarısı

SGK’dan aylık hizmet ve prim belgesi uyarısı

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK), iş yerlerinde çalıştırılan sigortalıların ocak dönemine ait aylık prim ve hizmet belgelerinin, 7 Mart’a kadar e-Bildirge sistemi üzerinden kuruma verilmesi gerektiği bildirildi.

3.03.2018Ekonomi

SGKdan aylık hizmet ve prim belgesi uyarısı

SGK’dan aylık hizmet ve prim belgesi uyarısı

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK), iş yerlerinde çalıştırılan sigortalıların ocak dönemine ait aylık prim ve hizmet belgelerinin, 7 Mart’a kadar e-Bildirge sistemi üzerinden kuruma verilmesi gerektiği bildirildi.

2.03.2018Ekonomi

SGK duyurdu: O süre uzatıldı...

SGK duyurdu: O süre uzatıldı…

Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK), ilave altı puanlık indirim kapsamında 30 Mayıs 2013 tarihli kararnamede belirtilen illerde faaliyet gösteren iş yerlerinin indirimden yararlanma süresinin bir yıl uzatıldığı duyuruldu.

13.02.2018Ekonomi

Yeni KHK ile 1823 kişi görevine iade edildi, 262 kişi ihraç edildi

Yeni KHK ile 1823 kişi görevine iade edildi, 262 kişi ihraç edildi

Resmi Gazete’de yayımlanan 697 sayılı KHK ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarından 214, TSK’dan ise 48 kişi kamu görevinden çıkartıldı, birer televizyon ve radyo kanalı kapatıldı. FETÖ’nün “Mor Beyin” kumpası sonucu ByLock kullandıkları iddiasıyla görevlerinden ihraç edilen 2 bin 168 kamu çalışanından 1823’ü de görevlerine iade edildi.

12.01.2018Gündem

Taşeron işçilerin kadro başvuruları başladı... Taşeron işçisi için kadro başvurusu nasıl yapılacak

Taşeron işçilerin kadro başvuruları başladı… Taşeron işçisi için kadro başvurusu nasıl yapılacak?

Taşeron işçilerin kadro başvuruları başladı. Taşeron kadro başvurusu 1 Ocak tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’nin ardından başlamış oldu. Taşeron işçileri kadro başvuruları sonrasında 3 aylık süre zarfında sürekli işçi statüsüne geçiş yapacaklar. Yapılan başvurular 12 Ocak ile 20 Şubat 2018 tarihleri arasında 40 gün incelenecek. Peki, taşeron işçisi için kadro başvurusu nasıl yapılacak? İşte detaylar.

3.01.2018Ekonomi

SGK 50 müfettiş yardımcısı alacak

SGK 50 müfettiş yardımcısı alacak

Sosyal Güvenlik Kurumunda (SGK) boş bulunan 50 müfettiş yardımcısı kadrosu için yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre personel alınacak.

26.12.2017Ekonomi

SGKdan çok önemli uyarı O borca dikkat Son gün 26 Aralık...Danıştaydan botoks kararı SGK kapsamına alındıKasımda ve gelecek 4 yılda ödenecek emlak vergisi

Kasımda ve gelecek 4 yılda ödenecek emlak vergisi

GAYRİMENKUL sahipleri için de, gayrimenkul alım satımı yapanlar için de 2017 vergi gündemi hep yoğundu… Yıl içinde yapılan düzenlemelerle KDV, Damga Vergisi ve harçlarda indirime gidilmişti… 1 Ekim’den itibaren konut-işyeri gibi taşınmaz alım satımında harç oranları; tekrar (yüzde 3’den) yüzde 4’e çıktı. KDV oranı 8’e indirilen (150 m2 üzeri) konut teslimlerinde oran tekrar 18’e çıktı.

31.10.2017Ekonomi

14 milyon çalışanı ilgilendiriyor 1 saatte çözülecekYeni KHK ile 57 kişi göreve iade edilirken, 928 kişi ihraç edildi

Yeni KHK ile 57 kişi göreve iade edilirken, 928 kişi ihraç edildi

OHAL kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 693 ve 694 sayılı KHK’lar, Resmi Gazete’de yayımlandı. Yeni KHK ile Milli Ä°stihbarat Teşkilatı, Cumhurbaşkanına bağlandı. Seçimden önce veya sonra bir suç işlediği ileri sürülen milletvekili hakkında soruşturma ve kovuşturma yapma yetkisi Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve bu yerin ağır ceza mahkemesine verildi. HSK’da kurul başmüfettişi ve müfettiş olmak üzere toplam 100 kadro oluşturuldu. Esrar elde etmek amacıyla kenevir ekimi yapan kişiye, 500 günden 10 bin güne kadar adli para cezası da verilebilecek

25.08.2017Gündem

MİT Müsteşarının tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı

MÄ°T Müsteşarı’nın tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 693 ve 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnamelere göre; 928 kişi kamudaki görevinden ihraç edilirken 60 kişinin göreve dönüşünün yolu açıldı. 10 emekli TSK personelinin rütbeleri alındı ve 6 kurum kapatıldı. 694 sayılı KHK ile de MÄ°T Müsteşarı’nın tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Milli Ä°stihbarat Koordinasyon Kurulu (MÄ°KK) kuruldu. Ayrıca milletvekillerine seçimler öncesinde ya da sonrasında işlediği suçlardan soruşturma açılabileceği, Albay ve generallerin rütbe süresi dolmadan terfi alabileceği de KHK’da yer aldı. Yeni KHK ile Aksaray’ın Sultanhanı ile Artvin’in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldeleri ilçe yapıldı.

25.08.2017Gündem

Dr. Numan Emre Ergin, AYMnin emekli ikramiyesi kararı emsal niteliğindedirSGK personel alımı için süreç başladı SGK 400 denetmen yardımcısı alacak

SGK personel alımı için süreç başladı! SGK 400 denetmen yardımcısı alacak!

SGK personel alımı için müracaat süreci başladı. Denetmen yardımcılığı kadrosuna toplam 400 personeli daha katacak olan SGK, başvuru şartlarıyla ilgili detayları adaylarla paylaştı. 17-31 Temmuz tarihleri arasında başvuru işlemlerinin yapılabileceğini duyuran SGK, ön başvuruların ardından hak kazananların 11 Ağustos tarihinde yayımlanacağını duyurdu. İşte, personel alımı başvurusu hakkında detaylı bilgiler

17.07.2017Ekonomi

SGK 400 denetmen yardımcısı alacakAkhisarda Genç Çiftçi Projesi anlatıldıSGKdan bir iyi bir kötü haber

SGK’dan bir iyi bir kötü haber

Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) Sağlık Uygulama Tebliğinde (SUT) yapılan değişiklik ile vatandaşlar, hasta bezlerinin de içerisinde bulunduğu 119 malzemeyi, önce cebinden ödeyip, daha sonra kuruma giderek parasını istemek zorunda kalmadan, doğrudan eczane veya tıbbi cihaz satış merkezlerinden ücretsiz veya daha az fiyat farkı ödeyerek alabilecek. SGK’nın “Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği” ile “Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu Kararı” Resmi Gazete’de yayımlandı.

27.03.2017Ekonomi

Tam 408 bin emekliyi ilgilendiriyor.. Emekli ikramiyesi alacaklar dikkatOnbinlerce kişiye müjde... O para bu ay yatıyor...

Onbinlerce kişiye müjde… O para bu ay yatıyor…

7 Ocak 2015’ten önce emekli olan memurlara 30 yıldan fazla çalışmaları nedeniyle ek ikramiye ödenecekti. Yasa 27 Ocak’ta çıkmıştı. Ödeme 3 ay içinde yapılacaktı. SGK, hazırlıkları tamamladı. Hak sahiplerine 7500 liraya kadar ödeme var.

10.03.2017Ekonomi

Hükümet çözüm buldu, artık o ilaçlar...

Hükümet çözüm buldu, artık o ilaçlar…

Hükümet, üretici ve depoların ilaç fiyatlarında kur değişiminin 45 gün sonra yürürlüğe girmesi nedeniyle antibiyotikler, tansiyon ve astım ilaçlarını piyasaya sürmemesinden kaynaklı soruna çözüm buldu.

24.02.2017Ekonomi

SGKdan emeklilik ikramiyesinde 30 yıl açıklaması

SGK’dan emeklilik ikramiyesinde 30 yıl açıklaması

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emeklilik ikramiyesinde 30 yılı aşan süre için yapılacak ödemelerde, emeklilerin kendilerinin veya hak sahiplerinin 27 Ocak 2017’yi takiben 1 yıl içerisindeki başvurularının esas alınacağını bildirdi.

31.01.2017Gündem

Terör olaylarında yaralanan ancak vazife malulü sayılmayanlara aylık bağlanacakEmekli maaşı 2017de ne kadar oldu Emekli maaşı zammı 2017 yılı ücretleri belirlendi

Emekli maaşı 2017’de ne kadar oldu? Emekli maaşı zammı 2017 yılı ücretleri belirlendi

Emekli maaşının 2017 yılında ne kadar olacağı binlerce emekli tarafından oldukça merak konusu olmuştu. Yeni yıl sonrasında değişen enflasyon oranlarıyla beraber emeklilere ne kadar promosyon verileceği ve 2017 yılında ne kadar zam alacakları Başbakan Binali Yıldırım tarafından duyuruldu. Başbakan Binali Yıldırım, yeni yıl öncesi emeklilere promosyon müjdesi vererek, emeklilerin yüzlerini güldürdü. Maaşlara göre değişecek olan promosyon miktarları emekliler tarafından merak edildi. Peki, Emeklilere maaş zammı 2017 yılında ne kadar oldu? Emeklilere promosyon ne kadar verilecek? İşte detaylar.

5.01.2017Ekonomi

Araba alacaklar dikkat

 Araba alacaklar dikkat!

Hükümet yetkiyi aldı, sıfır arabalardan alınan ÖTV’nin aracın fiyatına ve özelliklerine göre belirlenmesi sistemine geçiş için geri sayım başladı.Â

24.11.2016Ekonomi

2017den itibaren yüksek emekli maaşının önü açılıyorSGK, yurt dışından getirtilen bazı ilaçlar ödeme listesine aldı

SGK, yurt dışından getirtilen bazı ilaçlar ödeme listesine aldı

SOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Sağlık Sigortası (GSS) Sağlık Uygulama Tebliği’nde değişiklikler bugün itibariyle Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. SGK’dan yapılan açıklamada, değişikliklerle SGK’dan hizmet alan vatandaşların daha kaliteli, ulaşılabilir ve hızlı hizmet almalarının sağlandığı vurgulandı. Ödeme listesinde olmayan ve yurt dışından getirtilen bazı ilaçların da bu tebliğle birlikte ödeme listesine alındığı belirtildi.Â

7.10.2016Ekonomi

SGK: Ödeme listesinde olmayan ve yurt dışından getirtilen bazı ilaçlar ödeme listesine alındı Doktorlar için eş durumu tayini kalktı

Doktorlar için eş durumu tayini kalktı

Sağlık Bakanlığı stratejik personel tanımını değiştirdi. Hekimler stratejik personel kapsamına alındı. Eşi özel sektörde çalışan stratejik personel tayin talep edemeyecek.

1.10.2016Ekonomi

Emekli olmak için son gün 31 Ekim

Emekli olmak için son gün 31 Ekim

Sosyal Güvenlik Kurumu ile Ziraat Bankası geçtiğimiz günlerde yüz binlerce prim borçlusunu emekli edebilecek ‘Krediyle Emeklilik Protokolü’nü imzaladı. Borçlu vatandaşlara emeklilik imkanı getiren düzenlemeden yararlanmak için son gün 31 Ekim

28.09.2016Ekonomi

SGK borçlarının yapılandırılması anlatıldıManisada eski rektör ve vali yardımcıları ihraç edildiBakan Soylu:  67.7 milyarlık yapılandırma 3 milyon 151 bin 750 birimde etkili olacakSGK borçlarına 36 aya varan taksit imkanıÜniversite hastanelerinde kalp ve damar ameliyatına ek ücret

Üniversite hastanelerinde kalp ve damar ameliyatına ek ücret

SGK’nın son SUT tebliği, üniversite hastanelerinde kalp ve damar ameliyatı olacaklardan ilave ücret alınmasının kapılarını açtı. Ancak bu uygulama değişikliği farklı bir durumu ortaya çıkardı. Eğer hastalar, özel hastanede kalp damar cerrahisinde ameliyat olursa hiçbir ek ücret ödemeyecek ancak üniversite hastanelerine gittiklerinde katkı payı ödemek durumunda kalacaklar.

27.06.2016Sağlık

Kaynak

Bir cevap yazın