Las Vegas katliamında üstü örtülen detay!

Las Vegas katliamında üstü örtülen detay!Las Vegas’ta düzenlenen saldırıda ABD tarihinin en kanlı olaylarından irini yaşadı. Saldıran teröristle ilgili ayrıntılar ise tam bir muamma. ABD medyası akli sorunları olan biri gibi göstermeye çalışıyor. İngiliz medyası ise DEAŞ’a bağlama derdinde. Sardırganın Müslüman olmadığını anlaşılınca saldırganın hayatıyla ilgili haberler veren ABD medyası neredeyse ona övgüler düzecekti. Taha Dağlı o terörist ile ilgili ilginç bir ayrıtntıya dikkat çekti.İşte o ayrıntı:

Las Vegas’ta 59 kişinin öldürüldüğü saldırının DAEŞ terör örgütü tarafından üstlenildiği iddia edilmiş, kısa süre sonra bu haber asılsız çıkmıştı.


Olayın Batılıların diliyle “islami terörle” ilgisi alakasının olmadığı eldeki en net bilgi.

Peki o zaman 64 yaşında, sabıkası olmayan, sıradan bir adamın, onlarca makinalı tüfekle, yaklaşık 20 dakika boyunca bir otelin 32.katından aşağı ateş ederek, 59 kişiyi öldürebilmesinin sırrı ne acaba?


ABD medyası ve polis ısrarla olayın bir psikopat işi olduğunu savunuyor.

Bu adamın DAEŞ, El Kaide ya da diğer terör örgütleriyle bir bağı yok.

Adam yaşı, başı belli, geliri iyi olan zengin birisi.


Ama dikkat çekici detaylar var.

Katliamın yaşandığı yer Las Vegas.

Las Vegas denince akla eğlence, kumar gelir.

Milyarlarca doların döndüğü bir şehir.

Buranın hedef alınmasının bir amacı olabilir.


Amerika’da daha önce Florida’da benzer bir saldırı oldu, bir gece kulübü silahla tarandı. Arkasından zorlama da olsa bir DAEŞ bağlantısı çıkarıldı.Las Vegas’ta böyle bir iz bulunamadı.

Eğer olay spontane değilse işin içinde derin bir akıl varsa o zaman mesaj kimeydi?


ABD’de son aylarda hangi sokak olayları yaşanıyor? Bir ona bakalım.

Siyahilere yönelik polis şiddeti çok gündemde.

2011’de St. Louis kentinde bir siyahi öldürülmüştü, onu öldüren polisler geçtiğimiz ay aklandı.

Mahkeme kararı sonrası tıpkı 2015’teki gibi yine siyahiler ayaklandı.


ABD iki kasırga atlattı, ikisinde de yağma olayları yaşandı. Yağmacıların siyahi olduğu iddiası ortaya atılınca ırkçılar sokağa döküldü.


Kasım 2016’daki seçim sonrası Donald Trump karşıtları da polis şiddetini protesto eden siyahilerle sokaklardaydı.


Şu bir gerçek ki ABD’de derin devletle Trump arasında bir savaş var.

Trump karşıtı o eylemlere Las Vegas saldırganının da en az iki kez katılmış olmasının, bu saldırıyla bir bağlantısı olabilir mi acaba?


Stephen Paddock’un anti Trump eylemlerine katılmış olduğunu gösteren videolar ortaya çıktığında ABD medyası buna neredeyse hiç itibar etmedi.


Hatta gösterilerin Trump karşıtı değil DAEŞ karşıtı gösteriler olabileceği yorumları yapıldı.


Öyle olsa bile 59 kişiyi öldüren bir saldırganın eski görüntülerinin ortaya çıkması, hele ki böyle haber hikayelerinde asla atlanmayan, üzerine üzerine gidilen çarpıcı detaylardır.


Ama öyle olmadı. Medya o görüntüleri gündemine almadı.


Adamın ölen babası, kardeşi, kız arkadaşı, mal varlığı, eylem öncesi verdiği poz, bunların hepsi günlerdir manşetlerde. Ama iki ayrı yerde Trump karşıtı gösteride, elinde ırkçı karşıtı pankartlarla çekilen görüntüleri es geçildi.


Daha önce de biliriz ABD’de ya da herhangi bir Avrupa şehrinde bir saldırı sonrası saldırganın geçmişe dair tüm bilgileri, görüntüleri servis edilir, hikayeler ona göre şekillenir.


Las Vegas saldırganının ise planlananın dışında ortaya çıkan görüntülerinin, servis ürünü olmadığı açık, bu nedenle de o görüntülere karartma uygulandı.


Adamın Trump karşıtı mı yoksa başka bir şey karşıtı mı olduğunu bir kenara bırakın, sırf o gösterilerdeki görüntülerinin haber olmayışı bile Las Vegas saldırısının ardındaki şüpheleri arttırıyor.
Kaynak

Bir cevap yazın