Cristiano Ronaldo’ya, Kathryn Mayorga’ya Tecavüz Ettiği İddiasıyla Soruşturma Açıldı

Juventus‘un yıldız futbolcusu Cristiano Ronaldo hakkında, dokuz yıl önce Mayorga’yatecavüz ettiği gerekçesiyle soruşturma açıldı. Ronaldo, Mayorga’nın kendisi üzerindne prim yaptığını iddia etmişti.

POLİS HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATTI

Polis, Ronaldo’nun 2009 yılında Las Vegas‘ta bir otel odasında eski model Mayorga’ya tecavüz ettiği iddiasıyla ilgili dün yeniden soruşturma başlattı.

INSTAGRAM’DA YAPTIĞI CANLI YAYINDA SUÇLAMALARI REDDETMİŞTİ

Juventus takımında forma giyen yıldız futbolcu Ronaldo, Instagram‘da yaptığı canlı video yayınında, hakkında çıkan tecavüz haberlerinin ‘sahte’ olduğunu söylemişti. 33 yaşındaki futbolcu, “Bugün ne diyorlarsa yalan haber” dediği paylaşımını daha sonra silmişti. 34 yaşındaki Kathryn Mayorga adlı eski bir model, Ronaldo’yu, 13 Haziran 2009’da kendisine tecavüz etmekle suçlayarak geçen ay Nevada mahkemesinde dava açtı.

Cristiano Ronaldo</a>’ya, <a class=’keyword-sd’ href=’/kathryn-mayorga/’ title=’Kathryn Mayorga’>Kathryn Mayorga</a>’ya Tecavüz Ettiği İddiasıyla Soruşturma Açıldı”>Kathyn Mayorga

MAYOA: “TECAVÜZ’Ü GİZLEMEM İÇİN ANLAŞMA İMZALATILDI”

Las Vegas Büyükşehir Polis Merkezi de bu tarihte cinsel saldırı çağrısı yapıldığını, futbolcunun adını vermeyerek doğruladı. Polis Merkezi’nden yapılan açıklamada, “Eylül 2018’de dava yeniden açıldı ve dedektiflerimiz mağdur tarafından aktarılan bilgileri takip ediyor” denildi.

RONALDO İFŞA OLMAMAK İÇİN 375 BİN DOLAR ÖDEMİŞ

Eski model Mayorga, tecavüz iddiasını gizli tutmak için bir anlaşma imzalaması yönünde baskı altına alındığını, anlaşmayı ihlal etmesi durumunda 200 bin dolar ödemek zorunda kalacağını da ifadesine ekledi. Ronaldo’nun Mayorga’ya olayı ifşa etmemesi için 375 bin dolar verdiği de mahkeme dosyasına girdi.

TECAVÜZ İDDİASI İLK OLARAK ALMANYA’DA ORTAYA ÇIKTI

Ronaldo hakkında tecavüz iddiası ilk olarak Alman Der Spiegel dergisinde yer almıştı. Ronaldo, avukatları aracılığıyla dergiye dava açmakla tehdit etmişti.Dergide yer alan röportajda, Mayorga, 24 yaşındayken, 12 Haziran 2009 akşamı Las Vegas’ta bir otelde Ronaldo ile tanıştığını, birlikte eğlendiklerini söyledi. Daha sonra otel odasında Ronaldo’nun kendisine tecavüz ettiğini söyledi.

Ronaldo Der Spiegel’de çıkan Mayorga röportajından sonra BBC’ye konuşarak, “Spiegel göz göre göre yasadışı habercilik yapıyor. Bu, muhtemelen son yıllarda yapılan en ciddi kişisel hak ihlallerinden biri” ifadesini kullandı.

Cristiano Ronaldo’dan Tecavüz İddialarına Yanıt: O Kadın Benim İsmim Üzerinden Prim Yapıyor

Cristiano Ronaldo’nun Kendisine 9 yıl Önce Tecavüz Ettiğini Öne Süren Kadın Olayın Detaylarını Anlattı

Kathryn Mayorga: ‘Ronaldo Bana Tecavüz Etti!’

Kaynak

Bir cevap yazın