701 sayılı KHK ihraç listesi tam sayfa | Emniyet ve TSK İhraç Listesi Resmi Gazete

KHK Emniyet, TSK ve tüm kurumların ihraç listesi PDF olarak bu haberde bulunuyor. Başbakan Yıldırım, canlı yayında son OHAL KHK’sının bu geceden itibaren yayınlanacağını duyurmuştu. Yıldırım’ın açıklamasının ardından yayınlanan KHK ihraç listesinin hangi kurumları kapsayacağı merak konusu olmuştu. Tüm kurumlardan ihraçların olacağını belirten Başbakan Yıldırım, ağırlıklı olarak Emniyet ve TSK’dan ihraçların olacağını ifade etmişti. Başbakan Yıldırım’ın son dakika KHK açıklamasının ardından 701 sayılı OHAL’in 701 sayılı KHK’sı Resmî Gazete’de yayımlandı. 2018 Temmuz Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ihraç listesi haberimizde yer alıyor.


KHK İHRAÇ LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN


2018 Son KHK İsim İsim İhraç Listesi | Emniyet, TSK ve Tüm Kurumlar İsim İsim İhraç Listesi Resmî Gazete

2018 Son KHK İsim İsim İhraç Listesi | Emniyet, TSK ve Tüm Kurumlar İsim İsim İhraç Listesi Resmî Gazete
2018 son KHK isim isim ihraç listesi yayımlandı. 701 sayılı KHK yayınlandı. Emniyet ve TSK başta olmak üzere birçok devlet kurumunda ihraçlar meydana geldi. Yayımlanan yeni KHK ile ihraç edilen devlet memurları listesi isim isim haberimizde yer alıyor. İşte son KHK ihraç listesi ile ilgili aradıklarınız…


701 SAYILI KHK YAYINLANDI

Olağanüstü Hal kapsamında 701 sayılı kanun hükmünde kararname Resmi Gazete’de yayımlandı.


Kararname ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 3 bin 77 kişi, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan 648 kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan 192 kişi, Adalet Bakanlığı’ndan 1052 kişi ihraç edildi.


İŞTE 701 SAYILI KHK İHRAÇ LİSTESİ


EMNİYET’TEN 8 BİN 899 İHRAÇ

Emniyet’ten 8 bin 899 kişi, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 3077 kişi, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 1126 kişi, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan da 649 kişi ihraç edildi.


Kararname ile Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan 240, Dışişleri Bakanlığı’ndan 38 kişi ihraç edilirken 199 akademisyen de görevinden uzaklaştırıldı.


Ayrıca 12 dernek, 3 gazete, 1 TV kapatıldı de 701 Sayılı KHK ile kapatıldı.


TSK’dan 81 asker görevine iade edildi.


”BAŞBAKANLIK” İBARELERİ ”CUMHURBAŞKANLIĞI” OLDU


Cumhurbaşkanlığı sistemi uyumuna ilişkin ikinci KHK, Resmî Gazete’de yayımlandı. 218 maddelik KHK’nın 216’ncı maddesinde “Başbakanlık” ibarelerinin “Cumhurbaşkanlığı” şeklinde ve “Başbakanlıkça” ibaresinin “Cumhurbaşkanlığınca” şeklinde değiştirildiği yer aldı.


699 sayılı KHK:


Karar Sayısı: KHK/699


Anayasada yapılan değişikliklere uyum sağlanması amacıyla Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununda değişiklik yapılması; 10/5/2018 tarihli ve 7142 sayılı Kanunun verdiği yetkiye dayanılarak, Bakanlar Kurulu’nca 14/6/2018 tarihinde kararlaştınmıştır.


MADDE 1- 19/1/2012 tarihli ve 6271 sayılı Cumhurbaşkanı Seçimi Kanununun 20 nci maddesinin ikinci fikrasına aşağıdaki cümle eklenmiştir.

“Bu tutanak seçilen Cumhurbaşkanına verilmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına sunulur.”


MADDE 2-6271 sayılı Kanunun 21 inci maddesi başlığıyla birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.


“Andiçme töreni


MADDE 21 – (1) Seçilen Cumhurbaşkanı adına düzenlenen tutanak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı veya Geçici Başkan tarafından verilir ve aynı birleşimde andiçme töreni yapılır. Bu birleşim, birlikte yapılan Cumhurbaşkanı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi genel seçiminin ardından Meclisin toplandığı ilk günü takip eden üç gün içinde gerçekleştirilir.


(2) Cumhurbaşkanının ikinci oylamada seçilmesi veya sadece Cumhurbaşkanı seçiminin yapılması halinde andiçme töreni, seçim sonucunun kesinleşmesini takip eden üç gün içinde yapılır. Türkiye Büyük Millet Meclisi toplantı halinde değilse derhal toplantıya çağrılır.


(3) Cumhurbaşkanınca atanan Cumhurbaşkanı yardımcılan ve Bakanlar atanmalarını takip eden gün andiçerler.”


MADDE 3 – Bu Kanun Hükmünde Kararname yayımı tarihinde yürürlüğe girer.


MADDE 4 – Bu Kanun Hükmünde Kararname hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.


Recep Tayyip ERDOGAN CUMHURBAŞKANI

24 Haziran seçimlerinin ardından OHAL bitmeden kapsamlı bir KHK çıkartılacağı açıklandı. Son KHK ile TSK, Emniyet ve diğer devlet kurumlarından 10 bini aşan Fetullahçı Terör Örgütü ihraçlarının olacağı ifade edilmişti.


18 Temmuz’da sona erecek olan OHAL’in son KHK’sı bu gece yayımlandı. Son OHAL KHK’sının bu gece itibarıyla yayınlanacağını duyuran Başbakan Yıldırım, TSK, Emniyet ve diğer devlet kurumlarından ihraçlarının olacağını ifade etmişti.


15 Temmuz 2016 FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz 2016’da çıkarılan OHAL, toplamda 7 kez uzatıldı. 18 Temmuz’da sona erecek olan OHAL’in bir kez daha uzatılmayacağı konuşuluyor.


BAŞBAKAN ”BU GECE YAYIMLANACAK” DEMİŞTİ


Bu gece 699 sayılı KHK yayımlandı. Terörle mücadele konusunda önemli ihraçların yapıldığı KHK’ları ile ilgili Başbakan Binali Yıldırım, son KHK’nın bu gece yayımlanacağını duyurmuştu. Başbakan, yeni KHK ile TSK ve Emniyet başta olmak üzere devletin diğer kurumlarından kapsamlı ihraçlar olacağını belirtmişti.


BEDELLİ AÇIKLAMASI


Çankaya Köşkünde başbakanlık muhabirleri ile bir araya gelen Başbakan Yıldırım, bedelli askerlikle ilgili, “O konuyla ilgili verilmiş bir karar yok. Benim düşüncem çok daha radikal, bunun geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum. O konuda bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar yapılacak ve bir rapor ortaya çıkacak. O rapora göre biz de hareket edeceğiz. Zaten bizim profesyonel askerliğe geçiş başladı. Terörle mücadeledeki operasyonlara silah altına alınan askerler götürülmüyor. Buradaki esas olan yığılmanın gelecek yıllara artarak devam etmemesini sağlayacak bir çalışma. Sıradan bir bedelli çıkartmak derdimize derman olmayacak. Askere alınmama işi onların kabahati değil. Bizim buna çözüm üretmek gibi bir sorumluluğumuz var. Meclis açıldığında bu konu ele alınacak. Meclis tatilinden sonraki dönemde ele alınacak konulardan bir tanesi” dedi.

Etiketler : başbakan,binali yıldırım,khk,2018 temmuz khk,ihraç listesi,emniyet ihraç listesi,tsk ihraç listesi,

Kaynak

Bir cevap yazın