Resmi Gazete Haberleri – Son Dakika Güncel Resmi Gazete Gelişmeleri

Kılıçdaroğlu Bursa aday tanıtım toplantısında konuştuTürkiye bu yıl 52,1 milyar metreküp doğal gaz tüketecekBu yıl uygulanacak parasal sınırlar belirlendiTSE 21 firmanın sözleşmesini feshettiEngelliler için eğitim desteği 632 lira

Engelliler için eğitim desteği 632 lira

HAZİNE ve Maliye Bakanlığı’nın, ‘2019 Yılı Özel Eğitime İhtiyaç Duyan Bireylere Verilecek Eğitim Desteği Tutarlarına İlişkin Tebliğ’i Resmi Gazete’de yayımlanarak, 1 Ocak 2019’dan geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

26.01.2019Eğitim

Veda mesajı: Kararlı mücadelenin  canlı tanığı oldumTÜBİTAKa 9 personel alınacak Hangi birime alım yapılacak

TÜBİTAK’a 9 personel alınacak! Hangi birime alım yapılacak?

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK), Ankara ve Kocaeli’de görevlendirmek üzere 9 personel alımı yapacağı açıklandı. Bu gelişmenin ardından söz konusu kurumda kariyer hayali kuran vatandaşlar, başvuru şartları ve diğer detayları araştırmaya başladı. Peki, TÜBİTAK personel alımı başvuru şartları neler?

25.01.2019Gündem

İmar Barışında başvurular ne zaman bitecek İmar Affında son gün ne zaman

İmar Barışı’nda başvurular ne zaman bitecek? İmar Affı’nda son gün ne zaman?

Sorunlu yapılara yasallık kazandıran İmar Barışı, çok sayıda vatandaşın yakından takip ettiği ve bugüne kadar milyonlarca kişinin yararlandığı bir uygulama olarak dikkat çekiyor. 31 Aralık 2018’te sona ermesi beklenen İmar Barışı’nda süre uzatılmıştı. Peki, İmar Barışı’nda başvurular ne zaman bitecek? İmar Affı’nda son gün ne zaman?

25.01.2019Gündem

Türkiyenin Vatikan Büyükelçiliğine atanan Göktaştan veda mesajı

Türkiye’nin Vatikan Büyükelçiliğine atanan Göktaş’tan veda mesajı

Türkiye’nin Vatikan Büyükelçiliği görevine atanan Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Lütfullah Göktaş, “Tam sekiz yıl boyunca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Başdanışmanı olarak çalışma onurunu yaşadım. Şimdi yeni bir göreve başlıyorum, Vatikan nezdindeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği. Beni bu yeni vazifeye layık gören muhterem Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

25.01.2019Gündem

Kamu ihalelerinde eşik değerler ve parasal limitler artırıldıEngelliler için verilen eğitim desteği tutarları belli olduBakan açıkladı: Yarım milyondan fazla çalışan...

Bakan açıkladı: Yarım milyondan fazla çalışan…

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk: “Bugüne kadar 505 bin çalışanımız, mesleki yeterlilik belgesi almaya hak kazandı. Bunların 470 bini belgeli çalışmanın zorunlu olduğu ‘tehlikeli’ ve ‘çok tehlikeli’ meslekleri icra edenler. Yaklaşık iki yıl önce 40 bin civarında olan mesleki yeterlilik belgeli kişi sayımızın, yarım milyonu geçmiş olmasının gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Üretimde etkinlik ve verimliliğin mesleki yeterliliğe sahip çalışanlarca sağlanacağına inanıyoruz. Bu hedefler doğrultusunda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yürüttüğümüz çalışmaların neticesini de alıyoruz” açıklamasında bulundu.

25.01.2019Ekonomi

Çiğ süt desteğinde değişiklik

Çiğ süt desteğinde değişiklik

Çiğ süt desteği için yapılan başvurularda düzenlenen “İcmal-1” listesinin askıda kalma süresi 3 güne düşürüldü.

25.01.2019Ekonomi

Engelliler için verilen eğitim desteği tutarları belirlendi Enerjide acele kamulaştırma kararları

Enerjide acele kamulaştırma kararları

Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirilecek doğal gaz bağlantı hattı projeleri ve enerji iletim hatları için bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına karar verildi.Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

25.01.2019Ekonomi

ÖTV Uygulama Genel Tebliğinde değişiklik

ÖTV Uygulama Genel Tebliği’nde değişiklik

İhraç malı taşıyan ve son varış yeri Bulgaristan ve KKTC olan taşıtların motorin tesliminde 300 litreyi aşmayan depoları bulunanlar için ÖTV istisnası uygulanacak.

25.01.2019Ekonomi

4 yeni fakülte kuruldu, 3 yüksekokul kapatıldı

4 yeni fakülte kuruldu, 3 yüksekokul kapatıldı

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, Bolu Abant İzzet Baysal ile Yalova üniversiteleri bünyesinde dört yeni fakülte kuruldu. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi bünyesindeki üç yüksekokul ise kapatıldı.

25.01.2019Eğitim

Son dakika... Krediyle ev ve araba alacaklar dikkat Çok önemli değişiklikSon dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan AYM üyeliğine atamaYunanistan ve Makedonya arasındaki anlaşmada son düzlüğe girildi

Yunanistan ve Makedonya arasındaki anlaşmada son düzlüğe girildi

Yunanistan’ın kendi sınırları içinde “Makedonya” isimli bir bölge bulunması ve tarih mirası iddiaları üzerindeki çekişme nedeniyle “Makedonya Cumhuriyeti” adına karşı çıkmasından kaynaklanan ve kamuoyunda “isim sorunu” olarak da bilinen meselenin çözümünde sona gelindi.

24.01.2019Dünya

Paşalimanı Cafe İETT’den ihaleye çıktı

Paşalimanı Cafe İETT’den ihaleye çıktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketi Beltur’un Hidiv Kasrı, Sepetçiler Kasrı, Galata Kulesi ve Malta Köşkü, Beyaz Köşk gibi 7 köşkle birlikte işlettiği, Üsküdar’daki Boğaz manzaralı Paşalimanı Cafe, kiraya veriliyor. Mülkiyeti İETT’ye ait olan kafe için belirlenen ihale süresinin ise 10 yıl olduğu öğrenildi. Bu süre için tahmini kiralama bedeli ise 4 milyon 560 bin lira olarak belirlendi.

24.01.2019Ekonomi

Orman Genel Müdürlüğü 66 personel alımı başvurusu için son gün ne zaman

Orman Genel Müdürlüğü 66 personel alımı başvurusu için son gün ne zaman?

Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam etmek üzere 66 personel alımı yapılacak. Söz konusu alımlar için başvurular geçtiğimiz aralık ayında başlamıştı. Gözler şimdi başvuruların tamamlanacağı ve sonuçların açıklanacağı tarihte. Peki, Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

23.01.2019Gündem

Gümrük Genel Tebliği esaslar belirlendi

Gümrük Genel Tebliği esaslar belirlendi

Yerli üretimde girdi olarak kullanılabilecek eşyanın ilgili rejime giriş işlemlerinin Türkiye Gümrük Bölgesine gelişinden önce başlanabilmesine ilişkin esaslar belirlendi.

23.01.2019Ekonomi

Dahilde İşleme Rejimi Tebliğinde değişiklikTPAOya 7 petrol arama ruhsatı verildiTapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı başvurusu nasıl yapılır KPSS/3 tercih kılavuzu10 bin bekçi alımı başvuruları ne zaman hangi gün yapılacak Tarih belli oldu mu

10 bin bekçi alımı başvuruları ne zaman hangi gün yapılacak? Tarih belli oldu mu?

2019 bekçi alımı için ön başvuruların başlayacağı tarih heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü’ne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edilmiş, bu gelişmenin ardından gözler bekçi istihdamına çevrilmişti. Peki, 10 bin bekçi alımı ne zaman? EGM bekçi istihdamı için tarih verdi mi?

21.01.2019Gündem

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

Adalet Bakanlığı’na sözlü sınavla alınacak 25 koruma ve güvenlik görevlisi ile 10 aşçı alımı başvurularında artık son günler. Adalet Bakanlığı merkez teşkilatına yapılacak alımlar için başvuru detayları merak konusu oldu. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

21.01.2019Gündem

TÜBİTAK 9 personel alacak

TÜBİTAK 9 personel alacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Ankara ve Kocaeli’de görevlendirmek üzere 9 personel alımı yapacak.

21.01.2019Teknoloji

TÜBİTAK 9 personel alacak.. İşte başvuru yapılacak adres Asma, zeytin ve badem için koruma önlemiBaşhekimlik şartları değişti

Başhekimlik şartları değişti

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameyle rektör atamaları yapıldı.

19.01.2019Gündem

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı yapacak | ÖSYM KPSS/3 tercih kılavuzuRTÜK personel alımı başvurusu için son gün Başvuru şartları nedir

RTÜK personel alımı başvurusu için son gün! Başvuru şartları nedir?

RTÜK, farklı branşlarda istihdam etmek üzere toplam 60 personel alımı için son başvuruları kabul ediyor. 7 Ocak tarihinde erişime açılan ve 18 Ocak tarihine kadar başvuru işlemlerinin devam edeceğini açıklayan RTÜK, adaylar için başvuru şartlarını yayımladı. Peki, RTÜK personel alımı başvurusu için son gün ne zaman? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

18.01.2019Gündem

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı teminat bedellerini güncelledi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı teminat bedellerini güncelledi

Yapı İşleri Genel Müdürlüğünce, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere teminat bedelleri güncellendi. Buna göre teminat tutarları, yapı denetim kuruluşları için 358 bin 680 lira 23 kuruş, laboratuvar kuruluşları için de 53 bin 802 lira 3 kuruş olarak belirlendi.

18.01.2019Ekonomi

Havza yönetimine düzenleme

Havza yönetimine düzenleme

Havza yönetiminde söz sahibi olan yönetim organlarının oluşumu ve görevlerinde düzenleme yapıldı.

18.01.2019Ekonomi

Gündem 24 Saat - 18.01.2019Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun Resmi GazetedeKonvertibl olmayan yabancı paralardan banknotlar TCMB`ye gönderilecekTelevizyon satışında taksit sayısı arttıCumhurbaşkanı Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 üniversiteye rektör atadı

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Handan İnci Elçi atandı. Beykent Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Murat Ferman, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, MEF Üniversitesi Rektörlüğüne de Prof. Dr. Muhammed Şahin’in ataması gerçekleştirildi. YÖK üyeliğine Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa Kapıcıoğlu yeniden bu göreve getirildi. Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Konseyi ile Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliklerine de atama yapıldı.

18.01.2019Eğitim

Resmi Gazetede yayınlandı. Prof. Dr. Nihat Hatipoğluna yeni görevÖlüm aylıkları kesilenlere müjde

Ölüm aylıkları kesilenlere müjde

KAMU Denetçiliği Kurumu’ndan (KDK) sonra Anayasa Mahkemesi (AYM) 2. Bölümü de Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından hatalı bağlandığı gerekçesiyle ölüm aylığı kesinleri sevindiren bir örnek karara imza attı.

18.01.2019Ekonomi

5 gün devamsızlık yapan belge alamıyor mu

5 gün devamsızlık yapan belge alamıyor mu?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın geçtiğimiz aylarda yayımladığı yönetmelik değişikliğiyle birlikte takdir ve teşekkür belgesini de içeren ödül sistemini değiştirdi. Buna göre, 5 gün devamsızlık yapan öğrenci, takdir ve teşekkür belgesi almaya hak kazanamayacak. Ayrıca devamsızlık süresi 10 günü, toplamda ise 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak

17.01.2019Gündem

Son dakika... O ülkeyle vizeler resmen kalktı LPG lisans yönetmeliğinde değişiklik

LPG lisans yönetmeliğinde değişiklik

Sıvılaştırılmış Petrol Gazları (LPG) lisansı alma, lisans tadili, lisans süre uzatımı veya lisans sureti çıkartma bedellerinin başvuruyla birlikte peşin olarak ödenmesi gerekecek.

17.01.2019Ekonomi

Kamu idarelerinin taşınmaz kiralamaları için genelge yayınlandı

Kamu idarelerinin taşınmaz kiralamaları için genelge yayınlandı

Kamu idarelerinin daha önceki yıllarda kiraladıkları ve sonraki yıllarda kiralayacakları taşınmazların kira bedelindeki artış, TÜİK tarafından artışın yapılacağı ayda yayımlanan TÜFE’nin on iki aylık ortalamalara göre yüzde değişim oranını geçemeyecek. Kiralamayla ilgili vergi, resim ve harçlar kiraya verene ait olacak.

16.01.2019Ekonomi

Konserve domates ithalatına tarife kontenjanı açıldı
Source

Bir cevap yazın